Co zaliczamy do tzw. galanterii ogrodowej?

Sewd Aktualności 0 484
Co zaliczamy do tzw. galanterii ogrodowej?

Przydomowy ogród to nie tylko wizytówka domu i obszar dla roślin, ale też miejsce, w którym chętnie spędza się czas. Niektórzy lubią wypić kawę siedząc w ogródku, inni tworzą tam atrakcje dla dzieci, a jeszcze inni organizują w nim przyjęcia. Do tego wszystkiego potrzebne jest odpowiednie wyposażenie ogrodu, które będzie praktyczne, ale też nada mu odpowiedniej atmosfery. Wybierając galanterię ogrodową, warto zwrócić uwagę na własne potrzeby, estetykę i inne elementy znajdujące się w ogródku. 

Meble, które warto mieć w ogrodzie

Do przyjemnego spędzania czasu w ogrodzie niezbędne są meble. Chętnie wybierane są drewniane stoły, ławki, czy huśtawki. Meble wykonane z drewna ocieplają otoczenie. Odpowiednio dobrane i ustawione wpasują się w każdy ogród. Dzięki nim jest miejsce, żeby usiąść, odprężyć się, a także rozstawić przekąski robiąc przyjęcie lub grilla. 

Konstrukcje ogrodowe - altany i place zabaw

W coraz większej ilości ogrodów stawiane są altany. Jest to miejsce, w którym można spędzić czas albo urządzić grilla. Mogą uchronić użytkowników przed warunkami atmosferycznymi, a odpowiednio zabudowane też przed niskim temperaturami. Rodziny z dziećmi decydują się czasem na przydomowe place zabaw, zazwyczaj składające się z huśtawek, zjeżdżalni i piaskownic. Oprócz dostarczania najmłodszym zabawy mogą one być ładnym dodatkiem do ogrodu.

Ozdoby do ogrodu

Ozdoby ogrodowe mogą być indywidualnymi konstrukcjami albo dodatkiem do roślinności. Regały na kwiaty, rzeźbione doniczki, czy kwietniki idealnie uzupełniają estetykę kwiatów, czy krzewów. Ogrodowi uroku dodadzą także drobne akcenty, jak np. małe rzeźby umieszczone między roślinami, kolorowe kamienie albo dodatki do oczek wodnych. Szczególnie dobrze wyglądają ozdoby z naturalnych materiałów i w naturalnych barwach.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło