Kora w ogrodzie – przegląd zastosowań

Sewd Aktualności 0 176
Kora w ogrodzie – przegląd zastosowań

Kora ogrodowa to nie tylko piękna dekoracja przestrzeni między roślinami. To świetny materiał na ściółkę, który chroni glebę przed wzrostem chwastów i nie tylko. Dzięki zastosowaniu kory gleba nie wysycha szybko podczas upałów, a podczas ulew nie jest wypłukiwana przez wodę. W Polsce najczęściej stosujemy korę iglastą, przede wszystkim sosnową i świerkową. Jak właściwie stosować korę w ogrodzie?

Kora ogrodowa jako ściółka

Kora ogrodowa służy przede wszystkim do wykonywania ściółki, która działa podobnie jak leśna ścioła, czyli warstwa lasu leżąca bezpośrednio na glebie, pod runem. Chroni glebę – jak już wspomnieliśmy we wstępie – przed przegrzewaniem i wysychaniem podczas wyjątkowo słonecznych dni, przed wypłukiwaniem, a także rozwiewaniem przez wiatr. Kora zapewnia też optymalny rozwój korzeniom roślinKora ogrodowa stanowi świetną ściółkę wszystkich roślin, które lubią kwaśny odczyn gleby. To rośliny iglaste i na przykład: azalie, borówki, hortensje, magnolie, borówki, różaneczniki, wrzosy, wrzośce, żurawina.

Kora ogrodowa jako ścieżki i dekoracje

Inne zastosowanie kory ogrodowej to wykorzystanie jej do wyłożenia ścieżek. Możemy użyć do tego kory sosnowej – tej samej, której używamy do ściółkowania – lub zrębków dekoracyjnych w wybranych kolorach (brąz, pomarańcz, czerwień, żółć). Ścieżki wyłożone korą są estetyczne i… wygodne. Stąpanie po nich jest po prostu przyjemne. Z kory ogrodowej możemy też wykonywać różnego rodzaju dekoracje. Przykład: wykładamy kamieniami dowolny kształt, który wypełniamy następnie korą; kształt może być podzielony i wyłożony korą w różnych barwach. À propos kamienia, w naszej ofercie poza korą drzewną mamy też korę kamienną, kruszywo pochodzące z polskich skał gnejsowych, który również może być atrakcyjną ogrodową dekoracją.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło