Brykiet drzewny

W naszej ofercie znajduje się brykiet, będący jednym z najpopularniejszych paliw stałych. Jest podstawowym lub dodatkowym surowcem do ogrzewania domu. Do jego produkcji wykorzystywane są odpady drzewne jak trociny bądź zrębka. Opala się nim kominki, piece oraz kotły, nieco rzadziej służy do rozpalenia grilla. Wyróżnia się wysoką wartością opałową, znaczną gęstością i niskim stopniem wilgotności. Proponujemy brykiet nocny, doskonały do kominków oraz pieców, w celu podtrzymania ognia. W naszej ofercie znajdą Państwo także pellet, do opalania domów i budynków użyteczności publicznej.

Zalety wynikające z opalania brykietem drzewnym

Stosowanie tego rodzaju paliwa, przynosi wiele korzyści. Pierwszą jest atrakcyjna cena w porównaniu do innych źródeł energii. 

Kolejny plus to brak zanieczyszczeń, gdyż brykiet to ekologiczny i czysty materiał opałowy. W trakcie jego spalania nie są emitowane szkodliwe substancje. Ponadto powstaje bardzo mało popiołu, dymu a sadza jest wytwarzana w niewielkim stopniu lub wcale.

Wśród zalet brykietu należy wymienić łatwość w użytkowaniu oraz przechowywaniu. Zawdzięcza się to kompaktowej wielkości i konstrukcji.

Ponadto jest bardzo wydajny i może być spalany w naprawdę wysokich temperaturach, za sprawą niskiej zawartości wilgoci.

Wyświetlono 3 produktów.

Wyświetlono 3 produktów.

Wyświetlanie 1-3 z 3 elementów

Filtry aktywne

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło