Keramzyt ogrodniczy 40L (8-20)

30,94 zł
Brutto

Najniższa cena 30,94 zł od 30.05.2024 dla tego produktu

KERAMZYT OGRODNICZY 

Keramzyt to lekkie kruszywo ceramiczne wytwarzane w procesie wypalania glinki ilastej w temperaturze 1150⁰C. Jest produktem całkowicie naturalnym, pozbawionym zapachu i chemicznie neutralnym. Jest mrozoodporny i niewrażliwy na działanie pleśni i grzybów. Ogranicza i zabezpiecza dostęp owadów i gryzoni do korzenia rośliny. Świetnie magazynuje wilgoć, a jednocześnie nie pochłania składników odżywczych przeznaczonych dla roślin. Jego naturalny brązowy kolor harmonizuje z zielenią i różnorodnością barw kwiatów posadzonych w donicach i rabatach.


 
Zalety:  
  • idealny do wypełnienia doniczek, pozwala zapewnić estetyczne utrzymanie roślin w pomieszczeniach,
  • podkreśla walory zieleni roślin,
  • pasuje do każdego stylu ogrodu, w doniczkach, na tarasach, rabatach i ścieżkach.
  • służy jako materiał na opaski drenażowe wokół domu,
  • utrzymuje wilgotność ziemi podczas suszy,
·        reguluje właściwości powietrzno-wodne gleby,
·        ułatwia dystrybucję wody i powietrza do korzenia rośliny,
 
·        odznacza się wysoką trwałością,
 
·        można go wykorzystać wielokrotnie, m.in. przy uprawie roślin jednorocznych
·        odporny na działanie bakterii, grzybów i szkodników,
·        minimalizuje rozwój chwastów,
·        można go stosować niezależnie od typu gleby, przeznaczony do stosowania zarówno dla roślin kwasolubnych, jak i rosnących na glebach wapiennych,
·        znajduje zastosowanie  w uprawach hydroponicznych jako alternatywa dla upraw tradycyjnych.
 


Zastosowanie:

Rośliny doniczkowe
 
Sadzenie - dno doniczki wyłożyć kruszywem na wysokość 3-9 cm, w zależności od wielkości pojemnika (funkcja drenażowa).  Przy użyciu zbyt zwięzłej (zbitej) ziemi dodanie keramzytu  w ilości 10% spowoduje rozluźnienie jej struktury i jednocześnie ułatwi rozprzestrzenianie się wody i powietrza w strefie korzeniowej. Pozostałe miejsce uzupełnić ziemią. Przygotować otwór, umieścić roślinę i obsypać ją ziemią, zostawiając wokół niej niewielkie zagłębienie.
Ściółkowanie - usunąć warstwę ziemi i obsypać wgłębienie keramzytem na wysokość 2-4 cm.
 
 
Kwietniki i rabaty
 
Sadzenie  – wykonać  otwór odpowiedni do wielkości bryły korzeniowej, następnie keramzyt wysypać na dno do  ¼  głębokości (wysokości) wgłębienia, obsypać roślinę ziemią zostawiając wokół  niewielkie zagłębienie, na końcu podlać odpowiednią ilością wody. Gdy ziemia jest zbyt zwięzła (zbita), keramzyt należy wymieszać z podłożem w ilości od 20 % do 40%.
Ściółkowanie - usunąć warstwę ziemi i obsypać wgłębienie keramzytem na wysokość 3-5 cm. 
 
Krzewy i drzewa
 
Sadzenie - wykopać  w gruncie dołek i na jego dno wyłożyć warstwę keramzytu ok. 5 cm, a następnie intensywnie podlać go ok. 6-9 l wody. W tak przygotowany otwór umieścić  roślinę     i obsypać ją ziemią, zostawiając wokół niej niewielkie zagłębienie.
Ściółkowanie - usunąć warstwę ziemi ok. 5-10 cm i obsypać wgłębienie keramzytem na wysokość 3-5 cm, zostawiając ok. 2 cm do powierzchni gruntu.
 
Trawniki
 
W celu wysiania trawy keramzyt należy stosować wczesną wiosną i późnym latem. Przy zakładaniu trawnika na glebach zwięzłych zaleca się zastosowanie keramzytu w celu rozluźnienia podłoża. Keramzyt wymieszać z podłożem w odpowiedniej ilości, następnie wyrównać teren, odczekać aż podłoże osiądzie i posiać trawę.
 
Uprawy hydroponiczne
 
Alternatywą dla uprawy tradycyjnej jest wykorzystanie keramzytu do wypełnienia specjalnych doniczek. Ziemia zostaje całkowicie zastąpiona kruszywem. Dozowanie wody lub pożywki (woda z rozpuszczonym nawozem mineralnym) ułatwia wskaźnik znajdujący się w doniczce.
PRZY UPRAWACH HYDROPONICZNYCH, PRZED ZASTOSOWANIEM KERAMZYT NALEŻY       PRZEPŁUKAĆ KILKAKROTNIE.
 
PYŁ POWSTAŁY W PROCESIE PRODUKCJI ORAZ DYSTRYBUCJI PRODUKTU JEST ZJAWISKIEM NATURALNYM. MOŻNA GO USUNĄĆ PRZEZ SPŁUKANIE WODĄ.
5908235398242
39 Przedmioty
Nowość

Brak recenzji użytkowników.

Inne produkty z tej kategorii (Jest 16 innych produktów w tej samej kategorii)

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło