Podłoże do warzyw i ziół 50L

22,00 zł
Brutto

Najniższa cena 22,00 zł od 18.07.2024 dla tego produktu

PODŁOŻE DO WARZYW I ZIÓŁ 50 L (B+R 2)

PODŁOŻE DO WARZYW I ZIÓŁ
Produkt wykonany ze specjalnie dobranej mieszanki torfu wysokiego, torfu niskiego, kompostu, włókna drzewnego i węgla brunatnego. Może być stosowane jako samodzielne podłoże do wysiewu nasion, pikowania siewek i dalszej uprawy warzyw i ziół na tacach, w doniczkach lub skrzyniach. W ogrodzie może być stosowane również do zmieszania z wierzchnią warstwą gleby w celu poprawienia jej właściwości.


Mieszanka komponentów zapewnia porowatą strukturę podłoża i utrzymuje odpowiednią wilgotność. Zawarte w podłożu włókno drzewne poprawia napowietrzenie, rozluźnia glebę oraz wspiera rozwój systemu korzeniowego. Kompost i torfy wzbogacają podłoże w próchnicę oraz składniki pokarmowe, zwiększają jego pojemność sorpcyjną i utrzymują prawidłowe pH. Dzięki temu składniki pokarmowe z kompostu są dłużej dostępne dla roślin. Substancje humusowe występujące w węglu brunatnym

odgrywają istotną rolę w utrzymaniu żyzności gleb i zaopatrywaniu roślin w związki mineralne pochodzenia organicznego. Wpływają także korzystnie na poprawę właściwości fizycznych, fizyko-chemicznych i biologicznych gleb.
 
Prawidłowo odżywione rośliny, o wzmocnionej kondycji są bardziej odporne na choroby i szkodniki. Składniki odżywcze niezbędne dla roślin uprawianych w PODŁOŻU DO WARZYW I ZIÓŁ zapewnia kompost oraz startowa dawka nawozu mineralnegoWarzywa i zioła o dłuższym okresie wegetacji należy w trakcie jej trwania zasilić wieloskładnikowym nawozem, najlepiej organicznym
, w dawce zależnej od gatunku, wielkości rośliny, tempa jej wzrostu i miejsca uprawy.
 
 PODŁOŻE DO WARZYW I ZIÓŁ jest doskonałe do uprawy wielu gatunków warzyw, ziół i roślin aromatycznych w gruncie oraz w pojemnikach. Może być stosowane również dla gatunków roślin ozdobnych o jadalnych kwiatach (nagietki, nasturcje, bratki). Podłoże nie stwarza zagrożenia dla środowiska.
WŁAŚCIWOŚCI:

wartość pH 5,5 – 6,5
 
stężenie soli NaCl < 1,5 g dm3
podłoże ma postać stałą, sypką o frakcji  0-40 mm
Objętość                   50L ( PN-EN 12580)
              
5908235398822
54 Przedmioty
Nowość

Brak recenzji użytkowników.

Inne produkty z tej kategorii (Jest 16 innych produktów w tej samej kategorii)

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło