Czym kierować się przy wyborze deski tarasowej?

Sewd Aktualności 0 714
Czym kierować się przy wyborze deski tarasowej?

Planowanie aranżacji tarasu często wiąże się z dylematami i wyborami czy użyć desek tarasowych. Te funkcjonalne dodatki sprawiają, że tarasy stają się przytulne i odpowiednio wykończone.

Właściwości desek tarasowych

Deski tarasowe to innowacyjne rozwiązanie stosowane zarówno w przypadku aranżacji tarasów domowych, jak i komercyjnych powierzchni zewnętrznych. Ich głównym atutem jest trwałość i łatwość utrzymania – zwykle są odporne na czynniki pogodowe, szkodniki i korozję. Wykorzystują różnorodne materiały, takie jak drewno egzotyczne, kompozyt, czy drewno impregnowane. Dodatkowo deski tarasowe charakteryzują się unikalnymi wzorami oraz szeroką paletą barw, co pozwala na dopasowanie ich do każdego stylu.

Wybór właściwej deski tarasowej

Aby dokonać najlepszego wyboru desek tarasowych Barlinek dla swojego projektu, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kryteriów. Przede wszystkim materiał – drewno egzotyczne będzie miało najwyższą trwałość, ale też wyższa cenę. Deski z drewna impregnowanego oraz kompozytowe są tańsze, ale może być również mniej trwałe. Ważne jest także, aby sprawdzić, czy deska ma certyfikaty jakości oraz gwarancję. Drugie kryterium to wygląd – dostępność różnych kolorów i wzorów pozwala na aranżowanie przestrzeni zgodnie z indywidualnym gustem. Na koniec warto zwrócić uwagę na grubość i twardość desek – im większa wartość, tym lepsza izolacja termiczna i akustyczna.

Zastosowanie desek tarasowych

Deski tarasowe sprawdzą się w wielu różnych miejscach – nie tylko na tarasie domowym, ale także w ogródkach działkowych, przed lokalem gastronomicznym czy w przestrzeniach publicznych, takich jak parki czy przejścia dla pieszych. Zaletą użycia desek tarasowych jest możliwość stworzenia harmonijnego i spójnego wyglądu całej powierzchni zewnętrznej. Deski są często stosowane również jako okładzina basenowa lub ścieżka w ogrodzie – zapewniają bezpieczne i estetyczne wykończenie tych elementów. Ponadto doskonale sprawdzają się przy renowacji starej nawierzchni, poprawiając jej funkcjonalność i walory wizualne.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło