Jak dbać o deskę tarasową?

Sewd Aktualności 0 500
Jak dbać o deskę tarasową?

Stworzenie tarasu z desek tarasowych to nie tylko świetny sposób na przytulne zagospodarowanie ogrodu.

Zalety stosowania desek tarasowych

Decyzja o wyborze deski tarasowej do budowy tarasu jest jak najbardziej uzasadniona. Przede wszystkim, materiał ten jest wyjątkowo odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak opady czy promienie słoneczne. Ponadto, deska tarasowa cechuje się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz antypoślizgowymi właściwościami, co sprawia, że posadzka wykonana z takiego materiału jest bezpieczna nawet w deszczowe dni. Dodatkowo istnieje szeroka gama wzorów i kolorów dostępnych na rynku, co pozwala na idealne dopasowanie tarasu do aranżacji ogrodu oraz pozostałej części posesji.

Pielęgnacja deski tarasowej, czyli jak dbać o taras?

Deski tarasowe wymagają regularnej pielęgnacji, aby zachować swój estetyczny wygląd oraz właściwości użytkowe. Warto zacząć od mycia powierzchni co najmniej raz w roku, przy użyciu ciepłej wody i delikatnych detergentów. W ten sposób usuwamy brud i zabezpieczamy powierzchnię przed mchami oraz porostami, które mogłyby wpłynąć na naszą bezpieczeństwo podczas poruszania się po tarasie.

Kolejnym ważnym krokiem jest impregnacja desek, zwłaszcza wykonanych z drewna. Na rynku dostępne są specjalne środki do impregnacji, które chronią materiał przed wilgocią, grzybami, a także promieniowaniem UV. Częstotliwość tego zabiegu zależy od eksploatacji tarasu i warunków atmosferycznych.

Czego unikać w przypadku deski tarasowej?

Istnieje kilka aspektów pielęgnacji desek tarasowych Barlinek, które warto mieć na uwadze, aby nie zaszkodzić strukturze materiału ani jego wyglądowi. Przede wszystkim, należy unikać stosowania silnych środków chemicznych oraz mycia pod wysokim ciśnieniem – mogą one bowiem uszkodzić powierzchnię desek i wpłynąć na ich trwałość.

Dodatkowo warto pamiętać, że każdy rodzaj deski tarasowej ma swoje specyficzne potrzeby pielęgnacyjne wynikające z materiału, z którego została wykonana. Deski tarasowe z kompozytu czy PVC nie wymagają impregnacji, natomiast drewniane koniecznie muszą być w tym celu traktowane odpowiednimi środkami.

Warto również unikać obciążania tarasu zbyt dużym ciężarem oraz wycinania nacięć na powierzchni desek, które mogą negatywnie wpłynąć na jego wytrzymałość.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło