Jakie doniczki najlepiej sprawdzają się w ogrodzie?

Sewd Aktualności 0 206
Jakie doniczki najlepiej sprawdzają się w ogrodzie?

Jednymi z elementów, którym możemy nadawać charakteru przydomowym i działkowym ogrodom, są doniczki. Mogą być dopełnieniem aranżacji w każdym stylu, stanowiąc podstawę do pracy nad roślinnymi ozdobami. W naszym wpisie przyjrzymy się bliżej, jakie doniczki i dlaczego najlepiej sprawdzają się w ogrodzie ze względu na estetykę i funkcjonalność. Opcje o najbardziej uniwersalnych zastosowaniach: doniczki ogrodowe z drewna.

Dlaczego chętnie wybieramy doniczki ogrodowe z drewna?

Na rynku kupić możemy doniczki ogrodowe wykonywane z różnych materiałów, przy czym za najbardziej uniwersalne należy uznać doniczki ogrodowe z drewnaMają różne kształty, modele, mogą być produkowane z różnych gatunków drewna. Większość z nich wpisze się w aranżację ogrodu w każdym stylu, chyba że mówimy o drewnianych doniczkach pokrytych farbami w ekstrawaganckich kolorach. Zaznaczmy przy tym: nie będą to już artykuły ogrodowe do kupienia w centrum drewna, tylko np. giełdowe produkty rękodzielników. Klasyczna doniczka ogrodowa drewna będzie do własnej impregnacji lub po impregnacji w delikatnych barwach. Inna propozycja, również bliska wszelkim klasykom i naturalnie wyglądająca – donica z drewna opalanego, która wpisze się w różne aranżacje.

Zalety doniczek ogrodowych z drewna

Na korzyść drewnianych doniczek do ogrodu przemawia nie tylko ich estetyka. Są ekologiczne i naturalne. Choć wymagają regularnej konserwacji i czyszczenia (ze wskazaniem: raz do roku), panujące w nich warunki są korzystniejsze dla roślin niż warunki w donicach plastikowych. Sam zakup jest też korzystny dla portfela. W porównaniu z innymi materiałami – nie nagrzewają się tak szybko i mocno jak doniczki plastikowe. Są tańsze od masywnych donic z betonu. Jeśli nie są potężne, mogą być mobilne, łatwiej je przestawić, zawiesić, zamocować. Drewno to materiał, który dzięki swej porowatości zapewnia dobrą wymianę gazową podłoża, co wpływa korzystnie na rośliny. Pasuje do roślin, dobrze się z nimi komponuje w każdym wymiarze – od strony technicznej i estetycznej, to kwestia dopasowania. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło